Попри те, що за легендами, 27 вересня, на свято Воздвиження Хреста Господнього, всі змії зариваються в землю і впадають в сплячку, на Львівщині все ще спостерігають дуже активних плазунів.

Як повідомив» Вголосу» голова львівського відділення Українського герпетологічного товариства Тарас Гринчишин, зараз ще досить тепло, тому змії не поспішають лягати спати. Навпаки, вони ще наїдаються на зиму.

«Тільки за вчора я отримав три повідомлення, що в різних місцях бачили змій», - каже він.

За словами фахівця, плазуни можуть бути активними аж до грудня. При цьому вони такі ж небезпечні, як і влітку. Так, кілька років тому у грудні до лікарні у Львові привезли пацієнтку, яку вкусила гадюка.

«На поверхні зараз можуть перебувати саме молоді змії. Вони полюють, нагулюють «жирок» та гріються на сонечку. Старі змії вже вклалися спати», - каже Тарас Гринчишин.

Цікаво, що за старими повір’ями, колись у вирій відлітали не тільки птахи, але й змії. Люди вірили, що саме на Воздвиження Чесного Хреста не можна ходити до лісу, бо це – небезпечно. Адже цього дня до вирію відлітає зміїне плем’я.

Так, український дослідник та науковець Олекса Воропай, у книзі “Звичаї нашого народу. Осінь”, описав історію, про дівчинку, яка не послухала батьків і таки пішла в цей день до лісу. Змії її схопили та затягли у велетенську яму. І таких історій є майже в кожному краю.

Нагадаємо, як повідомляв «Вголос», сьогодні українці відзначають одне з 12 головних українських свят. Попри те гадюк у Львові можна ще зустріти. А також зараз відбувається міграція кажанів.

ІА "Вголос": НОВИНИ