Починаючи з перших чисел грудня міськрада може почати видавати картки «Леокарт» пільговикам. Водночас інші пасажири до повноцінного запуску електронного квитка матимуть змогу купити тестовий квиток вартість в 10 копійок. Однак він не буде вважатися документом для проїзду, то ж на додачу до тестового «Е-квитка» доведеться купляти й традиційний паперовий.

Про це сьогодні, 22 листопада, під час засідання депутатської комісії транспорту, зв’язку та міської  мобільності Львівської міської ради  повідомив в.о. директора департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львова Олег Забарило.

За його словами, на сьогодні вже 8 тисяч пільговиків, які мають право безоплатного проїзду у громадському транспорті, подали документи для виготовлення картки «Леокарт».

«На сьогодні вже близько 6,5 тисяч карток є роздрукованими», - заявив він.

Олег Забарило каже, що картки пільговики можуть отримати у тих пунктах, куди подавали документи на право отримання пільгової картки «Леокарт».

А для усіх інших вони стануть доступними у пунктах продажу за 60 гривень. Відповідне рішення в п’ятницю прийняв міськвиконком Львова.

Щодо обіцяного програмного застосунку для мобільного телефону, який стане своєрідним віртуальним гаманцем для майбутніх поїздок, то першу його версію варто очікувати після 8 грудня.

«Коли програма буде в робочому середовищі, ми бачитимемо глюки, які кожен зможе відчути на собі. На період тестування зробимо вартість квитка за копійки. Тобто, якщо хтось карточку приклав, то з нього знімуть копійок десять. Пасажирові не затратно, зате він знатиме, як користуватися карткою», - каже директор ЛКП «Львівавтодор» Микола Власюк.

При цьому, за його словами, тестовий квиток не вважатиметься завалідованим. Тобто, до нього додатково треба буде придбати квиток, аби не оштрафували.

Що стосується проїзду учнів та студентів, то вони повинні будуть звернутися у Центр обслуговування пасажирів. При цьому неповнолітні учні та студенти мають звертатися за пільговою карткою «Леокарт» разом з батьками.

Нагадаємо, як повідомляв «Вголос», для того, аби у Львові запрацював електронний квиток, у бюджеті міста бракує ще одного млрд гривень. Також одна поїздка у громадському транспорті Львова після впровадження Е-квитка коштуватиме 15 гривень.  

ІА "Вголос": НОВИНИ