16 вересня розпочне свою роботу 6 сесія Львівської міської ради 8-го скликання. Які пристрасті будуть кипіти цієї осені під склепіннями Ратуші?

«Вголос» поцікавився що варто очікувати від нового політичного сезону у Львові.

Очікуємо гостру дискусію під час обговорення бюджету

Тарас Радь
Тарас Радь

На думку політолога Тараса Радя, початок нового осіннього сезону у Львівській міській раді має бути спокійним.

«Принаймні наразі нічого не говорить про те, що може бути гостре протистояння чи кардинальні зміни у роботі ради. Не має підстав також говорити про можливі зміни в умовній більшості. Принаймні до того моменту поки наразі поодинокі розмови про ймовірні позачергові вибори у Львові 27 березня 2022 року не стали повноцінним питанням політичного порядку денного», - каже він.

За його словами, можливі позачергові вибори - це зовнішній фактор, який пов'язаний з ЛОДА і Офісом президента, що за умови реальних кроків у цьому напрямку потенційно може суттєво вплинути на поточну роботу депутатського корпусу і фракційні зміни, зокрема появу «перебіжчиків». Проте про цю обставину, наразі, рано говорити.

А, виходячи з поточної ситуації, політична осінь у Львівській міській раді має пройти більш-менш спокійно в умовах епізодичного загострення політичної конкуренції між міським головою та опозиційною більшістю. Одним з питань потенційного загострення буде дискусія про прийняття бюджету Львівської територіальної громади на 2022 рік

Перед нами два виклики: пандемія та фінансовий план міста 

Маркіян Лопачак на пленарному засіданні ЛМР Джерело: особиста Facebook-сторінка

Секретар Львівської міської ради Маркіян Лопачак нагадав, що хоча крайнє засідання ради відбулося 7 липня, тобто більше, ніж два місяці тому, але депутати продовжували працювати. Хоча декому могло здатися, що народні обранці пішли у затяжну відпустку. 

«Хоч депутати й не збиралися на засіданнях – вони працювали в комісіях, проводили прийоми громадян. Тож я не сказав би, що ці два місяці були легшими, ніж будь-які інші в році», - зауважив він. 

Що ж стосується очікувань на майбутнє, то, за словами Маркіяна Лопачака, прогнозувати важко.

Він зауважив, що з очевидного перед депутатським корпусом стоятимуть два найважливіших завдання. Перше - пандемія. Медики передбачають черговий спалах за кілька місяців, тож треба тримати руку на пульсі, щоби в разі потреби ухвалювати важливі рішення вчасно.

«Ну, а друге, зрозуміло - бюджет. Це основний фінансовий план, який визначає все життя міста. Роботи з ним буде дуже багато. Тому розраховую на конструктив», - говорить Маркіян Лопачак. 

 

В новому політичному сезоні буде багато дискусій

Петро Адамик
Петро Адамик

Голова фракції політичної партії «Європейська солідарність» у Львівській міській раді Петро Адамик передбачає, що буде багато дискусій щодо  бюджету наступного року, щодо тарифів на опалення, щодо провадження електронного квитка та щодо розвитку інфраструктури на Голоско.

«Ми плануємо підтримати питання фінансування парків, виділити кошти на будівництво депо для нових автобусів. Також в планах до завершення року добудувати новий міський архів», - перелічує він.

Окрім того, фракція підтримає фінансування медицини, освіти та програму для науковців.

«Окремо хочу згадати про Малоголосківську. Ми запланували туди пустити і трамвай, і тролейбус, і розширити вулицю», - каже Петро Адамик.

Попри обіцянки міського голови, громадський транспорт у Львові залишається некомфортним

Мельничук
Любомир Мельничук

Заступник голови фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Любомир Мельничук нагадав, що функція депутатів – контролювати чиновників міської ради. Тому фракція намагатиметься впливати на процеси стосовно відстоювання позицій львів’ян.

Щоправда, за його словами, у Львівській міській раді мало політики. Тут більше  господарських питань, які треба вирішувати.

«Ми маємо великі виклики стосовно повернення карантинних обмежень. Тому пріоритетом для нас є питання медицини. Також минулого року не так багато коштів було заплановано на інші речі, як от ремонти доріг, під’їздів та хідників. Тому цього року ми будемо намагатися виділити на це значно більше коштів», - каже Любомир Мельничук.

Також депутат нагадав, що Львів потерпає від невирішеної транспортної проблеми. Попри те, що за введення електронного квитка депутати проголосували  ще у 2013 році,  у місті його ще досі немає.

«І це одна з ключових проблем транспорту. Наступна – це запровадження транспортної схеми, яка б хоч трішки нейтралізувала корки, які є на дорогах Львова. Ми всі бачимо, що Львів став катастрофічно некомфортним для пересування і для громадського транспорту, і для приватного», - вважає заступник голови фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді.

Не оминув він також і загальнонаціональні питання, як от політику захисту українських цінностей, української ідентичності та української мови. Тому що дуже багато політиків тільки декларують свою українську позицію, натомість намагаються послаблювати їх та загравати з ворогом.

«Зрештою, яскравий приклад – площа Коліївщини у Львові, назву якої хочуть ліквідувати, тому що вона не всім подобається», - каже Любомир Мельничук.  

Скоро дізнаємося чи місто готове до карантинних обмежень

Юрій Мартинюк
Юрій Мартинюк

За словами голови фракції політичної партії «Варта» у Львівській міській раді Юрія Мартинюка, у нього та його однопартійців політичний сезон влітку не зупинявся.

«Влітку депутати фракції ПП «Варта» продовжували працювати як і над втіленням власних ініціатив, представлених на пленарних засіданнях Львівської міської ради, так і над іншими проектами», - зауважив він.

Юрій Мартинюк зазначив, що депутати фракції брали участь у робочих нарадах щодо втілення концепції електромобільності у Львові, щодо покращення громадського транспорту, щодо розвитку медичної сфери та багато інших.

Водночас за словами депутата, з відновленням пленарних засідань в міській раді активізується робота усіх комісій та чиновників Львівської міської ради. Депутати, як і більшість мешканців Львівської ОТГ очікують на затвердження старостинських округів та призначення старост. Також не всі з затверджених департаментів у новій структурі Львівської міської ради розпочали свою роботу, тож варто очікувати на формування структур та проведення конкурсів на посади керівників цих департаментів.

«Зважаючи, що літо минуло і всі навчальні заклади відновили свою роботу, скоро ми відчуємо наслідки рішень, які приймались або ж навпаки відкладались на потім, з приходом нової хвилі пандемії. Ми всі відчуємо наскільки місто готове чи не готове до нових карантинних обмежень, чи готова інфраструктура, чи розроблені плани дій та чи дослухались до малих та середніх підприємців, які можуть сильно постраждати від нових локдаунів», - прогнозує голова фракції політичної партії «Варта» у Львівській міській раді.  

Окремо Юрій Мартинюк згадав про питання приєднаних до Львова громад, та того невдоволення, яке зростає там через затягнення процесу інтеграції цих населених пунктів у Львівську МТГ. Зокрема, згадав за ситуацію з Малеховим, громада якого через суд намагається вийти зі складу Львівської МТГ. Про це «Вголос» детальніше писав раніше. 

«Не хотілось би сіяти паніку, але питання про від’єднання Малехова також стане обговорюваною темою в «новому політичному сезоні». Чи будуть перевибори? Це все нам належить дізнатись зовсім скоро», - говорить Юрій Мартинюк. 

 

Нагадаємо, нещодавно колишній очільник бюджетної комісії ЛМР Яромир Самагальський, представник ВО «Свобода», розповів у інтерв'ю для «Вголос» про ситуацію з бюджетною кризою, яка зараз відбувається у Львові.