Російські військово-трнаспортні літаки переправляють основні сили свого контингенту на територію Казахстану з аеродромів у Московській, Івановській та Ульяновській областях.

Про це з посиланням на міністерство оборони країни-агресора повідомляє російське пропагандистське ЗМІ "РИА Новости". 

"З аеродромів у Московській, Івановській та Ульяновській областях триває перекидання основних сил російського контингенту миротворчих сил ОДКБ на територію Республіки Казахстан", - повідомляють російські ЗМІ.

Підрозділи російських Повітряно-десантних військ знаходяться на аеродромах вантаження «Чкаловський», «Іваново-Північний», «Ульяновськ-Східний»".

Зауважимо, що російські десантники прибувають  до Казахстану в повному озброєні та в супроводі важкої техніки. Відомо, що ще вчора, 6 січня, перші військові країни-агресора перетнули кордон Росії та Казахстану. 

"Підрозділи зі складу російського миротворчого контингенту, які раніше прибули на територію Республіки Казахстан, розпочали виконання поставлених завдань та забезпечення прийому і розгортання основних сил миротворчого контингенту", - ідеться в повідомленні Міноборони РФ.

Хронологія подій у Казахстані

Як «Вголос» повідомляв, з 2 січня на заході Казахстану відбуваються «газові» протести. Масові акції невдоволення розпочалися у Жанаозені Мангістауської області.

Приводом стало подвійне підвищення з нового року цін на скраплений газ, яким у регіоні заправляють більшість автомобілів.

В Алмати, у зв'язку із загостренням ситуації, до 19 січня запроваджено надзвичайний стан. Крім того, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив у відставку уряд країни.

5 січня в Алмати протестувальники вирішили взяти штурмом будівлю мерії й прорвалися всередину, почалася пожежа. Також у цей день у казахському місті Алмати приземлився російський військовий літак Іл-76.

Згодом у Казахстані розпочались розстріли: з'явились перші жертви (відео 18+). Вчора стало відомо, що окрім миротворців, Росія відправляє також військову техніку в Казахстан.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ