Окрім миротворців, Росія відправляє також військову техніку в Казахстан

Про це повідомляє телеграм-канал "Протести Казахстану"

На відео помітно, як військову техніку завантажують в літак.

Також на іншому, російському телеграм-каналі повідомляється про ще одну колону військової техніки, яка пересувається в сторону Казахстану.

Що цьому передувало

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до влади країни-агресора з проханням допомогти придушити «терористичну загрозу», як очільник країни назвав масові протести населення.Зокрема, Токаєв звернувся до всіх лідерів держав військово-політичного блоку ОДБК, сформованого Московією за правління Путіна. Окрім, Білорусі та Казахстану туди входять також Таджикистан, Киргизстан та Вірменія. 

Вже сьогодні контингент військового блоку ОДКБ, основу якого складає Російська Федерація, перетнув кордон Казахстану. До складу групи крім росіян входять також білоруські військові.

Також відомо, що Вірменія відправить у Казахстан 70 свої миротворців, а Таджикистан - 200. Білоруські військові теж відправились до Казахстану, втім їхня кількість невідома.

Хронологія подій в Казахстані

Як «Вголос» повідомляв, з 2 січня на заході Казахстану відбуваються «газові» протести. Масові акції невдоволення розпочалися у Жанаозені Мангістауської області.

Приводом стало подвійне підвищення з нового року цін на скраплений газ, яким у регіоні заправляють більшість автомобілів.

В Алмати, у зв'язку із загостренням ситуації, до 19 січня запроваджено надзвичайний стан. Крім того, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив у відставку уряд країни.

Відомо, що внаслідок заворушень до лікувальних закладів Алмати з різними травмами звернулися 190 осіб.

5 січня в Алмати протестувальники вирішили взяти штурмом будівлю мерії й прорвалися всередину, почалася пожежа. Частина протестувальників спробувала прорватися до сусідньої будівлі, де до перенесення столиці була резиденція президента. З будівлі також видно клуби диму.

Пізніше, у казахському місті Алмати приземлився російський військовий літак Іл-76.

Згодом, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв в екстреному зверненні заявив, що «діятиме максимально жорстко» через протести в країні.

Також з'явилась інформація, що на тлі масових протестів у Казахстані почалися відключення дротового та мобільного інтернету, користувачам з-за кордону недоступні багато казахстанських ЗМІ.

Додамо, що зовсім недавно протестувальники захопили аеропорт Алмати.

ІА "Вголос": НОВИНИ