7 січня збройні сили Казахстану отримали наказ стріляти на ураження по мітингувальникам, яких президент Касим-Жомарт Токаєв назвав «бандитами та терористами».

Про це інформує Tengrinews.kz, з посиланням на слова президента Казахстану. 

"Я дав наказ відкривати вогонь на ураження без попередження. Нам довелося мати справу із озброєними та підготовленими бандитами, як місцевими, так і іноземними. Саме з бандитами та терористами. Тож їх треба знищити. І це буде зроблено найближчим часом", - заявив Токаєв. 

Президент Казахстану сьогодні виступив вже з третім відеозверненням від моменту початку масових протестів проти авторитарного політичного режиму в країні. Як і в попередніх виступах, Токаєв наголосив, що влада не має наміру йти на компроміс і готова застосувати всі засоби, аби придушити протести. 

Хронологія подій у Казахстані

Як «Вголос» повідомляв, з 2 січня на заході Казахстану відбуваються «газові» протести. Масові акції невдоволення розпочалися у Жанаозені Мангістауської області.

Приводом стало подвійне підвищення з нового року цін на скраплений газ, яким у регіоні заправляють більшість автомобілів.

В Алмати, у зв'язку із загостренням ситуації, до 19 січня запроваджено надзвичайний стан. Крім того, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив у відставку уряд країни.

5 січня в Алмати протестувальники вирішили взяти штурмом будівлю мерії й прорвалися всередину, почалася пожежа. Також у цей день у казахському місті Алмати приземлився російський військовий літак Іл-76.

Згодом у Казахстані розпочались розстріли: з'явились перші жертви (відео 18+). Вчора стало відомо, що окрім миротворців, Росія відправляє також військову техніку в Казахстан.

ІА "Вголос": НОВИНИ