Двом хлопчикам, яких до Львова евакуювали з лікарні Охматдит з Києва, провели трансплантацію нирок. Львівські лікарі прооперували дітей попри постійне звучання сирен у місті.
Про це повідомляє пресслужба Першого медичного об’єднання Львова.
Операції відбулися 12 березня. А вже зараз 12-річного Юрка та 15-річного Ігоря виписують з лікарні.
![пересадка нирки Юрчик](/uploads/media/ee/58/ee58498de9a672aedb568364550be2f0_w3840.jpg)
Юрчик родом з Житомирської області. Три роки поспіль він лікувався у Києві. Нирки у нього відмовили після того, як перехворів на ангіну. Відтоді хлопчик був на діалізі.
![пересадка нирки. Юрчик](/uploads/media/3c/88/3c88600cb33ea2b27ab3d89a0cf90689_w3840.jpg)
За словами мами Юрчика, Марії, 30 січня виповнилося три роки, як хлопчик перебуває на діалізі. Вони готувалися до пересадки. Але коли розпочалося широкомасштабне вторгнення росії в Україну, втратили надію, що колись вдасться зробити таку операцію.
«Хай Бог благословить ту родину, яка погодилася віддати органи свого померлого родича для порятунку нашого сина», - каже жінка.
Сам Юрчик розповідає про себе, що дуже любить фантазувати та мріяти. І зараз мріє стати лікарем-педіатром.
![пересадка нирки. Ігор](/uploads/media/64/a5/64a58b6d68f9ce766006e98aa495f8a8_w3840.jpg)
Ігор - з Донецької області. З хворими нирками хлопець народився, лікування не допомагало, хвороба прогресувала. На діалізі був два роки, останні пів року в Києві, до того в Запоріжжі.
«Я хочу вилікуватися і якнайшвидше повернутися додому. Я з Донецької області приїхав, місто Костянтинівка. Мрію одужати й стати популярним музикантом, писати пісні, вчитись на гітарі грати», - зізнався юнак.
За словами, завідувача Центру трансплантології Першого медоб’єднання Максима Овечка, діти перебували у Львові у Західноукраїнському центрі, коли з'явилася можливість трансплантації. Лікарі ані секунди не сумнівалися кому дістануться донорські органи.
«Коли у нас з’явився донор, то ми вирішили віддати пріоритет дітям. Тому ми рятували життя двох дітей. Ці хлопці прикуті до апарату гемодіалізу. І увесь час живуть в лікарні», - каже він.
![пересадка нирки, лікар](/uploads/media/65/b8/65b801e22fba9136f8ac504f947ff3c2_w3840.jpg)
За словами директора Дитячої лікарні Першого медоб’єднання Львова Івана Міськіва, майже за місяць до дитячої лікарні Львова поступило дуже багато дітей як з Києва, так і з інших регіонів України.
«Попри на війну і сирени повітряної тривоги, нам вдалось виконати дві посмертні трансплантації нирок діткам, які вимушено переїхали з Києва до Львова. Для нас важливо повноцінно, в повному об’ємі, зокрема високоспеціалізовану допомогу надавати всім пацієнтам, які цього потребують. Це найменше, що ми можемо зробити сьогодні для цих діток», - каже він.
Донором для них став 29-річний чоловік, який помер внаслідок інсульту. Та, попри зусилля медиків, врятувати його не вдалося. Згоду на трансплантацію дали рідні.
Нагадаємо, як повідомляв «Вголос», ЗНО в Україні цього року відбудеться, хоча й за спрощеною системою. Тому що українські школярі спраглі до знань і навчаються навіть у бомбосховищах під час обстрілів.
ІА "Вголос": НОВИНИ