Міжвідомча робоча група продовжує інспектувати заклади обслуговування населення на дотримання мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту.

Учора представники Львівської ОДА, громадськості, активісти провели роз’яснювальну роботу серед власників, адміністративного персоналу, працівників громадських закладів Львова. Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

За вечір обстежили понад десяток закладів громадського обслуговування. Співробітники усіх закладів запевнили, що їхня територія вільна від російськомовного культурного продукту та його відтворення в стінах цих закладів не здійснюється.

До перевірки громадських закладів долучився також заступник директора департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА Юрій Горун.

‘’За час проведення таких інспекцій ми напрацювали механізм проведення такої роз’яснювальної роботи, але лише такою систематичною роботою ми зможемо добитися результату. Важливим елементом нашої роботи є також повідомлення про порушення від пересічних громадян, які своєю небайдужою громадянською позицією повинні переконати суб'єктів господарювання дотримуватися цього мораторію’’, - сказав Юрій Горун.

Нагадаємо, що Рішення N°745 Львівської обласної ради про введення Мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту затвердили у вересні 2018 року. Документ прийняли з метою захисту українського інформаційного простору після численних звернень патріотичних та ветеранських громадських

Раніше «Вголос» писав про скандал, який нещодавно спалахнув у львівському нічному клубі «Split». Як повідомляли, охорона нічного закладу вигнала звідти львів'янина через його зауваження стосовно російськомовних пісень, які лунали в караоке.

Згодом дирекція закладу висловила своє бачення того, що трапилось. 

Зауважимо, що це вже не перший скандал на мовному ґрунті, який трапився у Львові за останні кілька місяців. Зокрема, як писав "Вголос", у четвер, 9 грудня, у центрі Львова молоді активісти зірвали зйомку російського ютюб-каналу «Вписка», коли ті співали російські пісні з нецензурною лексикою. 

Додамо, що представники Львівської ОДА, громадськості, активісти у вівторок, 28 грудня, провели роз’яснювальну роботу серед власників, адміністративного персоналу, працівників закладів Сихівського району міста Львова. Пізніше, 14 січня, активісти та поліція ходили у рейд караоке-барами.

ІА "Вголос": НОВИНИ