У відповідь на кібернетичну атаку, що була спрямована проти державних установ та інституцій України, її партнери в НАТО будуть посилювати систему кібернетичного захисту та стійкість.

Про це йдеться у заяві генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, повний текст якої оприлюднений на сайті НАТО.

«Я рішуче засуджую кібернетичну атаку на уряд України. НАТО роками тісно співпрацювало з Україною для розвитку її кібернетичного захисту. Експерти НАТО з кіберзахисту у Брюсселі обмінювалися інформацією зі своїми українськими колегами щодо поточних ворожих кібернетичних дій. Експерти Альянсу на місці події також підтримують українську владу», – зазначив Столтенберг.

Він повідомив, що вже за кілька днів НАТО та Україна підпишуть угоду про посилену співпрацю у кібернетичній сфері, яка включатиме доступ України до платформи НАТО з обміну інформацією про шкідливі програми та кібернетичні дії.

«НАТО продовжуватиме потужну політичну та практичну підтримку України», – додав генеральний секретар Альянсу.

Нагадаємо, «Вголос» писав, що Україні слід готуватись до нових провокацій Росії. Про це заявив експосол Польщі в Україні Ян Пєкло.

Також, за результатами дослідження Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, перші дані дають підстави вважати, що атака була здійснена Російською Федерацією.

ІА "Вголос": НОВИНИ