Росія перед скеруванням миротворців Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) поставила чотири умови владі Казахстану.

Про це 6 січня повідомило турецьке видання Akit.

Як відомо, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до влади країни-агресора з проханням допомогти придушити «терористичну загрозу», як очільник країни назвав масові протести населення.Зокрема, Токаєв звернувся до всіх лідерів держав військово-політичного блоку ОДБК, сформованого Московією за правління Путіна. Окрім, Білорусі та Казахстану туди входять також Таджикистан, Киргизстан та Вірменія. 

6 січня контингент військового блоку ОДКБ, основу якого складає Російська Федерація, перетнув кордон Казахстану.

Як «Вголос» повідомляв, з 2 січня на заході Казахстану відбуваються «газові» протести. Масові акції невдоволення розпочалися у Жанаозені Мангістауської області.

Приводом стало подвійне підвищення з нового року цін на скраплений газ, яким у регіоні заправляють більшість автомобілів.

В Алмати, у зв'язку із загостренням ситуації, до 19 січня запроваджено надзвичайний стан. Крім того, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив у відставку уряд країни.

Відомо, що внаслідок заворушень до лікувальних закладів Алмати з різними травмами звернулися 190 осіб.

5 січня в Алмати протестувальники вирішили взяти штурмом будівлю мерії й прорвалися всередину, почалася пожежа. Частина протестувальників спробувала прорватися до сусідньої будівлі, де до перенесення столиці була резиденція президента. З будівлі також видно клуби диму.

Пізніше, у казахському місті Алмати приземлився російський військовий літак Іл-76.

Згодом, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв в екстреному зверненні заявив, що «діятиме максимально жорстко» через протести в країні.

Також з'явилась інформація, що на тлі масових протестів у Казахстані почалися відключення дротового та мобільного інтернету, користувачам з-за кордону недоступні багато казахстанських ЗМІ.

ІА "Вголос": НОВИНИ