Венера повернулася на ранкове небо. Її видно, як сліпучий ранковий «ліхтарик», що з’являється у полі зору із-за східного, південно-східного горизонту. Яскравість небесного тіла така потужна, що воно може навіть відкидати слабку, але чітку тінь.

І тепер Венеру побачити набагато легше, оскільки вона піднімається більш ніж за дві години до сходу Сонця, стверджує автор сайту space.com.

Венера зараз з’являється у повній темряві, приблизно за годину до перших проблисків світанку, і при цьому також сяє на вершині своєї яскравості (величина -4,9). Щоб дати вам уявлення про те, наскільки зараз яскрава Венера, додамо, що вона сяє в цілих 25 разів яскравіше, ніж Сіріус, найяскравіша зі всіх зірок. Насправді вона настільки яскрава, що ви можете спробувати розглянути планету неозброєним оком після сходу сонця в дуже ясні дні. Вона виглядатиме як маленька біла цятка на фоні блакитного денного неба.

А у місцях, де немає світлового забруднення, Венера може навіть відкидати слабку, але чітку тінь. 

У суботу, 12 лютого, Венера досягне найбільшої своєї яскравості у нашому небі. У телескоп планета покаже 26-відсоткову освітленість, серповидну фазу, що зростає.

Протягом березня і квітня висота Венери повільно знижуватиметься в передсвітанковому небі. Але потім, з кінця квітня до середини серпня, здаватиметься, що вона сходить приблизно в той же час, коли спостерігається початок ранкових сутінків, приблизно за дві години до сходу сонця. Таким чином, з цього моменту Венера значною мірою залишиться невід’ємною частиною нашого ранкового неба, принаймні до середини літа.

Як повідомляв «Вголос», астрономи Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі розкрили загадку тривалості дня на Венері, чий період обертання довго не вдавалося точно встановити, а також нахил її осі та розмір ядра. 

ІА "Вголос": НОВИНИ