Канада та Японія оголосили про нові санкції проти Росії через її вторгнення в Україну.

Канада, як пише Радіо Свобода, запроваджує обмеження для 10 високопосадовців компаній «Газпром» і «Роснєфть», також до списку додані такі чільні російські чиновники, як Дмитро Медведєв, Михайло Мішустін, Сергій Собянін і Олександр Беглов.

«Ці заходи покликані вплинути на керівництво Росії, щоб воно припинило порушення суверенітету та територіальної цілісності України», – сказано в заяві щодо енергетичних компаній.

Премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо раніше оголосив про заборону всього імпорту сирої нафти з Росії. Канадські фінансові організації та відомства не здійснюватимуть транзакцій із Центральним банком Росії, заблоковані активи суверенних фондів Росії.

Крім того, Канада запровадила персональні санкції, зокрема спрямовані проти президента Росії Володимира Путіна.

Уряд Японії вирішив розширити заморожування активів на чотири російські банки – «Открытие», Новікомбанк, Совкомбанк та ВТБ, повідомив міністр фінансів Сюн'їті Судзукі.

Раніше країна вже запровадила санкції проти трьох російських банків – «Росії», «Просвязьбанку» та ВЕБ.РФ.

До слова, санкції проти Росії запровадили США, Канада, Велика Британія, Австралія, Швейцарія та країни Євросоюзу. Обмеження стосуються низки російських банків, державних компаній та представників влади.

ІА "Вголос": НОВИНИ