Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) видала дозвіл на будівництво сміттєпереробного заводу у Львові.

Про це повідомляють на сторінці Державної інспекції архітектури та містобудування у соцмережі.

«Видали дозвіл на довгоочікуване будівництво сміттєпереробного заводу (механіко-біологічного комплексу з перевантаження та переробки твердих побутових відходів). Цей проект втілюється за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (35 млн євро). Завод має стати першим в Україні, що працюватиме за європейською технологією, де буде відбуватись прийом, сортування, біологічна обробка відходів та отримання втор сировини», - говориться у повідомленні.

Проте, за словами активістки та мешканки мікрорайону Кривчиці, коло помешкання якої місто має намір побудувати цей завод, Мар’яни Куц, те, що дозвіл є, не означає, що завод будуватимуть.

«Міськрада напрацьовує всі документи, які повинні. Проте ми не знаємо які умови вписані у договорі з підрядником Control Process S.A. Якщо починають будувати, а місто заплатить тільки після завершення робіт, то можуть починати роботи. А міська влада пізніше змусить депутатів та мешканців погодитися на нові кредити. А якщо там вказано, що оплата йде по частинах, то «Зелене місто» нічого не зробить», - каже активістка.

Водночас у міськраді стверджують, цей дозвіл – це останній документ, який був потрібний для початку будівництва сміттєпереробного заводу на Пластовій. Проте дату початку будівництва не оприлюднюють. Раніше обіцяли розпочати ці роботи влітку.

Як стверджує Мар’яна Куц, на територію, де місто хоче розмістити сміттєпереробний завод, часто навідується новопризначений керівник «Зеленого міста» (комунального підприємства, яке створили п’ять років тому саме для освоєння кредитних коштів, взятих для вирішення сміттєвої проблеми у Львові) Тарас Калужний. Проте станом на сьогодні цей майданчик заріс травою. 

Нагадаємо, що ЛКП «Зелене місто» створено у 2016 році. І у серпні його очолив лобіст будівництва сміттєпереробного заводу на Пластовій Тарас Калужний. Чому попередній керівник раптово написав заяву на звільнення, не знає ніхто. І хоча цього року Львів почав віддавати тіло та відсотки кредиту ЄБРР для вирішення сміттєвої проблеми, заводу досі нема. Зрештою, не зрозуміло як місто віддаватиме кошти, адже, як з’ясувалося нещодавно, у Львові бракує коштів навіть для найнеобхіднішого.

ІА "Вголос": НОВИНИ