Народний депутат України Євген Шевченко висловився про масові протести у Казахстані. Відомо, зараз він знаходиться в столиці країни.

Про це політик повідомив на своїй сторінці у фейсбук.

Так, Шевченко зробив кілька неоднозначних заяв. Зокрема сказав, що чекає на «введення російських військ».

Чиновник вважає, що президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв «не втримає ситуацію». 

«Не забуваймо, Казахстан – член ОДКБ. Противага НАТО. Чекаємо на введення російських сил у Казахстан», – заявив Шевченко.

Також одіозний депутат додав, що «ОДКБ йде на допомогу Казахстану». Він закликав навести Конституційний лад.

Що відомо про Євгена Шевченка

Нагадуємо, Євгена Шевченка виключили з партії «Слуга народу» після того, як він 20 квітня приїхав у Білорусь, щоб зустрітися з невизнаним Україною президентом Олександром Лукашенком.

Згодом стало відомо, що Шевченко сам вирішив зустрітися з білоруським політиком. У Зеленського назвали візит Шевченка його особистою ініціативою, яка не має жодного стосунку до партії. Нардепа ніхто у Білорусь не делегував.

ХРОНОЛОГІЯ ПОДІЙ У КАЗАХСТАНІ

Як «Вголос» повідомляв, з 2 січня на заході Казахстану відбуваються «газові» протести. Масові акції невдоволення розпочалися у Жанаозені Мангістауської області.

Приводом стало подвійне підвищення з нового року цін на скраплений газ, яким у регіоні заправляють більшість автомобілів.

В Алмати, у зв'язку із загостренням ситуації, до 19 січня запроваджено надзвичайний стан. Крім того, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив у відставку уряд країни.

Відомо, що внаслідок заворушень до лікувальних закладів Алмати з різними травмами звернулися 190 осіб.

5 січня в Алмати протестувальники вирішили взяти штурмом будівлю мерії й прорвалися всередину, почалася пожежа. Частина протестувальників спробувала прорватися до сусідньої будівлі, де до перенесення столиці була резиденція президента. З будівлі також видно клуби диму.

Пізніше, у казахському місті Алмати приземлився російський військовий літак Іл-76.

Згодом, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв в екстреному зверненні заявив, що «діятиме максимально жорстко» через протести в країні.

Також з'явилась інформація, що на тлі масових протестів у Казахстані почалися відключення дротового та мобільного інтернету, користувачам з-за кордону недоступні багато казахстанських ЗМІ.

Додамо, що зовсім недавно протестувальники захопили аеропорт Алмати.

ІА "Вголос": НОВИНИ