Через ситуацію у Казахстані президент Касим-Жомарт Токаєв попросив глав країн ОДКБ надати допомогу його країні.

Про це повідомляє Tengrinews.kz.

Так, Токаєв прирівняв масові протести у Казахстані з терористичною загрозою.

"Покладаючись на договір про колективну безпеку, я сьогодні звернувся до глав держав ОДКБ надати допомогу Казахстану у подоланні цієї терористичної загрози. Насправді це вже не є загрозою, це підрив цілісності держави і найголовніше - це напад на наших громадян, які просять мене, як главу держави, терміново надати їм допомогу.

Мій конституційний обов'язок у тому, що я повинен дбати про благополуччя, спокій та безпеку організації Договору про колективну безпеку вважаю абсолютно доречним, своєчасним", - повідомляє видання.

Варто зазначити, що до організації Договору про колективну безпеку входять такі країни: Вірменія, Росія, Білорусь, Киргизстан, Казахстан та Таджикистан.

Нагадуємо, народний депутат України Євген Шевченко висловився про масові протести у Казахстані. Відомо, зараз він знаходиться в столиці країни.

Так, Шевченко зробив кілька неоднозначних заяв. Зокрема сказав, що чекає на «введення російських військ».

ХРОНОЛОГІЯ ПОДІЙ У КАЗАХСТАНІ

Як «Вголос» повідомляв, з 2 січня на заході Казахстану відбуваються «газові» протести. Масові акції невдоволення розпочалися у Жанаозені Мангістауської області.

Приводом стало подвійне підвищення з нового року цін на скраплений газ, яким у регіоні заправляють більшість автомобілів.

В Алмати, у зв'язку із загостренням ситуації, до 19 січня запроваджено надзвичайний стан. Крім того, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив у відставку уряд країни.

Відомо, що внаслідок заворушень до лікувальних закладів Алмати з різними травмами звернулися 190 осіб.

5 січня в Алмати протестувальники вирішили взяти штурмом будівлю мерії й прорвалися всередину, почалася пожежа. Частина протестувальників спробувала прорватися до сусідньої будівлі, де до перенесення столиці була резиденція президента. З будівлі також видно клуби диму.

Пізніше, у казахському місті Алмати приземлився російський військовий літак Іл-76.

Згодом, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв в екстреному зверненні заявив, що «діятиме максимально жорстко» через протести в країні.

Також з'явилась інформація, що на тлі масових протестів у Казахстані почалися відключення дротового та мобільного інтернету, користувачам з-за кордону недоступні багато казахстанських ЗМІ.

Додамо, що зовсім недавно протестувальники захопили аеропорт Алмати.

ІА "Вголос": НОВИНИ