Антивакцинаторський рух в Україні очолюють люди, які тим чи іншим методом докладалися до певних проросійських речей, поширювали проросійські наративи та здійснювали деструктивну діяльність в Україні в інтересах Російської Федерації.

Про це у прямому ефірі проєкту «Говорить великий Львів» на телеканалі NTA заявив представник руху «Суспільство майбутнього» Антон Петрівський.  

«Антивакцинаторський рух в Україні очолює Дмитро Василець, очільник так званої партії «Держава». Він їздив до «ДНР» і притягувався до відповідальності. Це так само Олена Фаіст, прихильниця партії Шарія, яка говорила на заходах у Києві, що ми «єдиний народ». Це і Віктор Вікарчук, який у Хмельницькому намагався організовувати альтернативні органи місцевого самоврядування і таким чином руйнувати уставлений державний лад в Україні. Він давно мав би сидіти у в’язниці. Це також і Кирило Стремоусов. Тобто, як ми бачимо, цей рух очолюють люди, які тим чи іншим методом докладалися до певних проросійських речей, поширювали проросійські наративи та чинили деструктивну діяльність в Україні в інтересах Російської Федерації», – зауважив гість програми.

Антон Петрівський додав, що для чергової спроби дестабілізації в Україні російські спецслужби використали вакцинацію як так звану «больову точку» українського суспільства. Це, зі слів громадського активіста, одна із звичних технологій ФСБ.

«Це звичайна пропагандистська технологія ФСБ серед людей однієї больової точки і одночасно пропаганди певних проросійських речей для дестабілізації у державі», – заявив Петрівський.

Разом з тим він додав, що поширення таких рухів в Україні свідчить про те, що українська влада програє інформаційну війну з Росією та вкотре нагадує про необхідність прийняття відповідного законодавства на протидію російській пропаганді.  

«Значна частина населення, на жаль, не довіряє державі, тому купляється на такого роду інформаційні «мессиджі» від цих проросійських елементів. А для того, аби нам убезпечити себе від таких речей, безперечно, потрібно приймати закон про колабораціонізм. І робити необхідно це вже сьогодні, бо ми  можемо не дочекатися завершення війни», – акцентував представник руху «Суспільство майбутнього».

Нагадаємо, як писав "Вголос", 16 листопада співробітники Служби безпеки України проводили у квартирі скандального львівського активіста Остапа Стахіва обшуки.

Як відомо редакції, за інформацією СБУ, Стахів працював на антиукраїнську мережу, яка під «антивакцинаторськими» гаслами намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі та повалити конституційний лад в Україні. Координували дії мережі російські куратори.

Як відомо, вчора, 17 листопада, Галицький суд м. Львова не зміг обрати запобіжний захід для «антивакцинатора» Стахіва, оскільки він не з'явився на засідання. Сьогодні ж, після того, як «псевдоактивіста» доправили в залу суду співробітники СБУ, йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави. 

Напередодні Остап Стахів втік на Закарпаття та переховувався у лікарні у місті Свалява. Згодом увечері з'явилась інформація про те, що СБУ розпочала операцію з його затримання.

До слова, перед початком засідання, обвинувачуваний заявив журналістам, що він має проблеми із серцем, однак медиків до нього не впускали. За його словами, у Свалявську лікарню, що в Закарпатську область, він поїхав, оскільки не довіряв львівським лікарям, а ця область була найближча.

Хто такий Остап Стахів та чому його хочуть посадити за ґрати, більш детально читайте у матеріалі ІА «Вголос».

ІА "Вголос": НОВИНИ