Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про накладання арешту на майно п’ятого президента та лідера «Європейської солідарності» Петра Порошенка у справі про державну зраду.

Відповідну ухвалу суду було оголошено під час судового засідання у четвер, повідомляє УП

«Клопотання прокурора про накладення арешту на майно задовольнити», - сказано у документі.

Джерела у команді Порошенка розповіли, що арештовано всі земельні ділянки, що йому належать, юридичні особи (банк, заводи тощо), які з ним пов‘язані, все нерухоме майно, включаючи будинок у Козині, арештовані банківські рахунки та корпоративні частки.

Наразі є можливість на апеляцію, однак оприлюднення повного тексту ухвали суду перенесли аж на 14 січня.

Абсолютним беззаконням і політичним переслідуванням назвав адвокат п’ятого Президента, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка Ігор Головань рішення Печерського суду про арешт майна.

«Йде політичне переслідування Петра Порошенка. Офіс президента в шоці – нещодавні рейтинги показали, що їхнє майбутнє не дуже веселе. І ми бачимо загострення. Вони намагаються якомога більше дошкулити Петру Порошенку», – наголошує адвокат.

Головань повідомив, що сторона Порошенка буде подавати апеляцію, а також звертатися до ЄСПЛ. Адвокат попередив учасників цього судилища, яке відбувається за вказівкою Зеленського, що їх чекає відповідальність перед законом.     

«Ми бачимо, що подали підробні документи. Той, хто їх приніс сюди, скоїв кримінальне правопорушення. Той, хто це прийняв, теж скоїв правопорушення. Відповідно ми будемо ставити питання про притягнення до відповідальності і перед міжнародною спільнотою. Ми знаємо, що Портнов вже під санкціями», – нагадав Головань.

Адвокат також наголосив на упередженості судді Бортницької, яка відверто поспішала і підігрувала прокурорам. «Упередженість була абсолютно прозора та очевидна. Тобто людина бігла бігом, аби задовольнити всі забаганки. Я не думаю, що забаганки прокурорів – це забаганки Офісу президента й особисто президента. Це моє переконання», – резюмує Ігор Головань.

Нагадаємо, 20 грудня п'ятий президент України та народний депутат від «Європейської солідарності» Петро Порошенко отримав підозру у державній зраді.

За словами представника «Євросолідарності» Олександра Турчинова, Володимир Зеленський з приходом до влади «розпочав системну боротьбу проти 5-го президента», мовляв, за вказівками Зеленського «були сфабриковані сотні кримінальних справ проти Порошенка, він отримав сотні повісток і провів багато годин на допитах у різних силових структурах»

Згодом ДБР повідомило, що експрезидент України підозрюється у тому, що він, діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема з-поміж представників вищого керівництва РФ, сприяв діяльності терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР».

Також, пізніше в тексті підозри Петру Порошенку виявили серйозну помилку.

Раніше в Офісі генпрокурора підписали клопотання про арешт експрезидента Петра Порошенка.

ІА "Вголос": НОВИНИ