У понеділок, 10 січня, казахстанські медіа повідомили одразу про кілька смертей службовців вищого рангу правоохоронних органів Казахстану.

Як пише УНН, за даними порталу Vласть, у Комітеті національної безпеки Казахстану повідомили про загибель полковника КНБ Аамата Ібраєва. Його тіло, як повідомляється, було знайдено у дворі власного будинку.

“10 січня 2022 року в місті Нур-Султан у дворі будинку за місцем проживання виявлено труп полковника КНБ Азамата Ібраєва”, — цитує Vласть заяву КНБ країни.

За даними місцевих ЗМІ, раніше Ібраєв очолював Департамент власної безпеки КНБ. Також видання уточнюють, що попередньо співробітник КНБ випав з вікна своєї квартири.

Окрім того, за даними Telegram-каналів Shot та Orda.kz, мертвим виявили начальника поліції Жамбилської області Казахстану, генерал-майора Жаната Сулейманова. Повідомляється, що п’ять днів тому його призначили комендантом регіону.

Причиною смерті низка місцевих ЗМІ називають самогубство. За їхніми даними, щодо генерал-майора нібито було порушено кримінальну справу через те, що він залишив посаду, і це призвело до “жахливих наслідків”.

Наприклад, у місті Тараз протестувальники спалили будівлю департаменту поліції та захопили табельну зброю. За даними Telegram-каналу, Сулейманову загрожував суд.

Що цьому передувало:

Як «Вголос» повідомляв, з 2 січня на заході Казахстану відбуваються «газові» протести. Масові акції невдоволення розпочалися у Жанаозені Мангістауської області.

Приводом стало подвійне підвищення з нового року цін на скраплений газ, яким у регіоні заправляють більшість автомобілів.

Відомо, що внаслідок заворушень до лікувальних закладів Алмати з різними травмами звернулися 190 осіб.

Пізніше, у казахському місті Алмати приземлився російський військовий літак Іл-76.

Згодом, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв в екстреному зверненні заявив, що «діятиме максимально жорстко» через протести в країні.

Також з'явилась інформація, що на тлі масових протестів у Казахстані почалися відключення дротового та мобільного інтернету, користувачам з-за кордону недоступні багато казахстанських ЗМІ.

Додамо, що президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до влади країни-агресора з проханням допомогти придушити «терористичну загрозу», як очільник країни назвав масові протести населення.

Зокрема, Токаєв звернувся до всіх лідерів держав військово-політичного блоку ОДБК, сформованого Московією за правління Путіна. Окрім, Білорусі та Казахстану туди входять також Таджикистан, Киргизстан та Вірменія. 

6 січня контингент військового блоку ОДКБ, основу якого складає Російська Федерація, перетнув кордон Казахстану.

МВС Казахстану повідомило, що внаслідок протестів було затримано майже 8 тисяч осіб.

ІА "Вголос": НОВИНИ